מרכיבי המיני סייט לחברה העוסקת באנרגיה סולארית


SolarAge

חברת סולאראייג’ – מספקת מערכת ייחודית וחדשנית המאפשרת הפקת חשמל מאנרגית השמש בטכנולוגיה סולארית פוטו-וולטאית. המערכת מאפשרת הפקת עד 20% יותר אנרגיה בעלויות נמוכות, חסכון משמעותי בעלויות התחזוקה וניצול מיטבי של שטח האתר להתקנת יותר קולטים.

פרטי החברה:

חברת סולאראייג’ הוקמה ב-2006 על ידי יזמים ויוצאי יחידת הטכנולוגיה של חיל המודיעין. מנכ”ל החברה, איציק הורוביץ’ פתח את מרכז הפיתוח ביפן ובשנת 2008 את הסניף הגדול בישראל. החברה מעסיקה מעל 200 עובדים בסניפיה בארץ ובחו”ל ומספקת ללקוחותיה מוצרים באיכות גבוהה ורמה בינלאומית.

תגיות: 

אנרגיה סולארית, אנרגיית שמש, התקנות סולאריות, מערכות סולאריות, ממירים חד פאזיים, ממרים תלת פאזיים

מאמר על דרכי שימוש באנרגיה סולארית:

אנרגיה סולארית

דרכים לשימוש באנרגיה סולארית:

עוד ביוון העתיקה השתמשו באנרגיית השמש למטרת חימום הבתים. קולט השמש לחימום מים נבנה לראשונה במאה התשע עשרה. השיטה המודרנית יותר לשימוש באנרגיה סולארית התפתחה באמצע המאה העשרים. התנאים הטובים ביותר לשימוש נרחב באנרגיית השמש קיימים באזורים השוכנים דרומית לקו הרוחב 50.

כיום קיימות טכנולוגיות חדשות שפותחו לשימוש באנרגיה סולארית ולהלן 3 שיטות מרכזיות:

1. שימוש באנרגיה הסולארית באמצעות דודי שמש

הטכניקה הראשונה והמקובלת ביותר היא חימום באמצעות דודי שמש אשר מקובעים בזווית מסוימת כלפי האופק על גגות המבנים. הם מיועדים לחימום מים, אויר, אנטיפריז. כמו כן, הם משמשים גם למיזוג אויר, ייבוש מוצרי חקלאות, התפלת מי ים ועוד מגוון תחומים. שיטה זו נפוצה בעיקר בארצות הברית ויפן אך הצפיפות הגבוהה ביותר של דודי השמש ביחס לגודל האוכלוסייה נמצאת כיום בישראל וקפריסין. בישראל לדוגמא, מורכבים קרוב למיליון דודי שמש המספקים מים חמים למעל ל- 70% מכלל האוכלוסייה במדינה. ניתן לראות שימוש באנרגיה סולארית באמצעות דודי שמש גם בסין, הודו ומספר מדינות באפריקה. במדינות אלו השימוש העיקרי הוא למטרת תפעול מערכות השאיבה.

2. שימוש באנרגיה הסולארית באמצעות טכנולוגיה סולארית פוטו-וולטאית

בשיטה השנייה מדובר על הפקת חשמל מאנרגיית השמש על ידי טכנולוגיה סולארית פוטו-וולטאית (PV), וכבר לא מדובר על הפקת חום כמו בשיטה הראשונה. הפקת החשמל מאנרגיה סולארית נעשית ישירות באמצעות מערכות מיוחדות, הדומות לאלו המותקנות על חלליות. המערכות הנ”ל נבנות בטכנולוגיה של עשיית שבבים ומבוססות על סיליקון.

תחנת החשמל הראשונה מסוג זה נוצרה בקליפורניה שבארצות הברית בשנת 1981.למרות יעילות השיטה, מחירי החשמל לא הוזלו בצורה משמעותית, ובכל זאת מספר מדינות התחילו בקמפיינים הסברתיים, למטרת שכנוע אזרחים להתקין פאנלים סולאריים על גגות וחזיתות הבניינים. אחת המדינות המובילות בתחום היא יפן, אשר נכון להיום שולטת בשליש מהשוק העולמי.

3. שימוש באנרגיה הסולארית באמצעות תחנות כוח תרמו-סולאריות

 גם בשיטה השלישית בדומה לשיטה השנייה מדובר בהפקת החשמל מאנרגיה סולארית. תהליך זה נעשה בעזרת תחנות כוח שנקראות תחנות כוח תרמו-סולאריות. כיום ישנן 4 טכנולוגיות עיקריות לבניית תחנות כוח תרמו-סולאריות:

1.      שקתות פרובוליות

2.      מגדל שמש

3.      עקרון פרנל

4.      צלחת פרבולית

תחזיות עסקיות של המומחים בתחום תחנות כוח תרמו-סולאריות צופות השקעות של למעלה מ- 300 מיליון יורו בשנה הקרובה. כמו כן, לפי נתונים אלו, בבולגריה הורכבו ופועלים פארקים סולאריים המגיעים להספק של 15 מגוואט וקיבולתם של קולטי השמש השונים בהם תוכל להגיע בהמשך ל- 100 מגוואט. תחזיות נוספות מנבאות כי מחירי הפאנלים הסולאריים צפויים לרדת בעקבות רווית השוק.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *