פוליש רצפות – לבית מבריק מניקיון

פוליש רצפות

?מה זה פוליש רצפות

פוליש הינו קרצוף, “ליטוש” משטחים. השם מיוחס לחומרי הברקה והגנה לרצפה כשבעצם מדובר גם בפעולת ניקוי הרצפה בעזרת מכונת פוליש מקצועית תוך כדי שימוש בתרכובות דוחות מים, המבריקות ומספקות שכבת הגנה נגד שריטות כתמים ונזקים נוספים. לפני הזמנת שרותיה של חברת פוליש חשוב לבדוק התאמה ומחירים. המלצות, וותק החברה וסוגי הפוליש שהחברה מציעה צריכים להילקח בחשבון.

למה חשוב לעשות פוליש לרצפת שיש?

שיש הינו אבן טבעית – המהווה חומר מצוין לריצוף בישראל. שיש הוא למעשה  סלע גבישי, אבן גיר העוברת התמרה של אחד מהמינרלים :דולומיט, סרפנטין, קלציט ולעתים גם מינרלים נוספים. שיש במצבו המלוטש מוכר כחומר עיקרי ליצור רצפות. צבעו של השיש נוצר בהשפעתם של  גורמים רבים, לדוגמא:  קוורץ, קלצדון, כלוריט  ועוד. וכתוצאה מכך ניתן לקבל קשת רחבה של גוונים כגון: ורוד וכחול אפור, כחול, שחור, זהב, חול, סגול וכדומה. עם זאת, עם הזמן הצבע עלול לדהות ואף לאבד מהברק הטבעי שלו. בכדי לשמר את יופיו של השיש לאורך זמן, שימוש תקופתי בפוליש רצפות הינו חשוב ביותר.

 

:סוגי הפוליש השונים 

:הסוגים הנפוצים כיום הם

פוליש וקס – עבודת הברקה בעזרת חומר שעווה מיוחד, הגורם למשטח להפוך לזוהר ונוצץ. מתאים כמעט לכל סוגי הריצוף.

פוליש קריסטל –  כיסוי הרצפה בחומר העשוי ברובו מקוורץ נוזלי, בעל עמידות גבוהה נגד החלקות ומקנה ברק קריסטלי לאריחים.

פוליש אקרילי – שומר על הריצוף בפני נזקי הזמן, תורם רבות למראה נקי ומצוחצח, אינו מחליק אך אינו מתאים לרצפת פורצלן או גרניט. השימוש בו נעשה בעיקר במבנים ציבוריים.

פוליש לאחר הסרת שטיחים מקיר לקיר – זהו סוג מיוחד של פוליש המחזיר למשטח מראה מקורי ונקי ללא סימני הדבקה  או שרידי השטיח, למעשה לא ניתן להבחין בהבדל לאחר ביצוע הטיפול.

 

:ציוד מקצועי לביצוע עבודות הפוליש

על מנת לחסוך בעלויות הכרוכות בהזמנת שירותי חברת הפוליש, קיימת אפשרות להשכרת ואף רכישת ציוד מקצועי וביצוע עבודות פוליש בצורה עצמאית. הציוד העיקרי הוא קודם כל מכונת הפוליש או מכונת הליטוש. כשבוחרים את ציוד הפוליש חשוב להתאים את גודל המכונה לסוג הטיפול המבוקש ומימדיו של המשטח הדורש ניקוי, לוודא  כי המכונה עברה בדיקה תקופתית על ידי טכנאי מוסמך והיא כשירה לעבודה. ניתן לצרף לעסקה מוצרים נלווים כגון מברשות מיוחדות וחומרי הברקה/ליטוש נדרשים. השכרת הציוד יכולה להיות חד פעמית או תקופתית לפי בחירת הלקוח. טווח המחירים משתנה בהתאם לדגם המכונה והחברה המייצרת אותה, תמיד רצוי לערוך סקר שוק לפני ביצוע העסקה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *