מגמות עיקריות בעולם הסלולאר

מגמות עיקריות בעולם הסלולאר

פיתוח טכנולוגי – עולם הסלולאר מתחדש ומתפתח עם השנים והחשש לאבטחה גדל. עם כל טכנולוגיה חדשה במקביל מתפתחת גם טכנולוגיית אבטחה חדשה,חזקה יותר ומורכבת יותר.

שימוש מתרחב בניידים החכמים (סמארטפונים) – כיום מתרחב השימוש במכשירי הסמארטפון בארגונים. הטלפונים משמשים ככלי לאחסון מידע ארגוני ובכך הופכים למטרה נחשקת להאקרים.

מערכות נגישות יותר לפריצה – מכשירי הסמארטפון עובדים על מערכות מורכבות יותר שמשתכללות עם הזמן מה שמאפשר להאקרים שימוש באופציות רבות יותר לפריצה וגניבת נתונים.

הבטחת מידע במקרה גניבה או אובדן – בתקופה האחרונה פותחו פתרונות רבים לשמירה על הנתונים והגנה על המידע הארגוני במקרה של גניבה או אובדן מכשיר הסמארטפון, כגון גישה מאובטחת ליישומים ארגוניים, תוכנות הצפנה ושליטה מרחוק.

וירוסים בטלפונים סלולריים – הסיכוי לפגיעת וירוסים במכשירי הסמארטפון גדל עם הזמן באופן משמעותי. לשם כך פותחו תוכנות אבטחה נגד וירוסים גם לטלפונים בדומה לתוכנות האנטי וירוסים המיועדות למחשבים.

מגמות עיקריות בעולם התעסוקה הארגוני 

סביבה עתירת חידושים – התקופה הנוכחית מתאפיינת בתדירות גבוהה במיוחד של הצגת חידושים טכנולוגיים. מצב זה מציע מצד אחד הזדמנויות מרגשות, אך מצד שני מחייב מעקב ולימוד מתמיד, ומקשה על גף המחשוב למצוא עובדים עם מספיק ידע וניסיון בחידושים האחרונים.

השפעת העולם הנייד – בעזרת התקנים ניידים חכמים שנהיו נפוצים, מתגבשות נורמות חדשות של עבודה מהבית ומהדרכים, ועולות הציפיות מעובדים, להיות זמינים גם בסופי שבוע ובחגים.

השפעת הקונסיומריזציה – הקונסיומריזציה מכניסה לארגון כישורים חדשים, שעובדים רוכשים משימוש אישי במכשירים שונים, בעיקר סמארטפונים וטאבלטים. אבל, היא גם יוצרת שורה של איומים ובעיות אבטחה.

השפעת הרשתות החברתיות – גלישה ברשתות החברתיות עלולה להוות בזבוז זמן על ידי העובדים, אך מצד שני, היא גם יכולה לשמש כמקור טוב לגיוס כוח אדם.

ביקוש גדל למקצועות מסוימים – התמורות השונות מחדדות את הביקוש לתפקידים בתחומי התכנות, בינה עסקית, ניהול פרויקטים, טכנולוגיה ניידת, תמיכה טכנית ועוד.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *